![]() |
Port z Bud
Tak to jsem já - Port z Bud. Jsem prý velký rošťák, ale i přes to mě mají paničky a páníčci moc rádi. Zažili jsme spolu spoustu dobrodružství. Začalo to potrháním pitbulem, přes výstavu ve Žďáru nad Sázavou, různé výlety a skončilo .... Vlastně ještě vůbec nic neskončilo a dobrodružství pokračují a pokračovat budou.
Jak už jsem povídal před pár řádky potrhal mě pitbul, ale na moje paničky a páníčky vždycky bylo, je a bude spolehnutí, že mě v ničem nenechají. Odvezli mě k takovému hodnému panu doktorovi a ten mě moc hezky ošetřil, takže jsem mohl krátce na to na výstavu. Ani tam nikdo nic nepoznal.
Na výstavě jsem potkal svého brášku Pita. Představte si, on mě po tolika měsících i poznal. On je pravý lovecký pes. Má za sebou lovecké zkoušky a s páníčkem chodí do lesa. Také bych rád, ale paničky až tak úplně nevěří, že bych to zvládl. Nechtějí o mě přijít, protože já bych šel naprosto do všeho - i do nory. Tak si tak v klidu žiju a honím se s kamarádkou Elinkou. S tou mi hrozí akorát to, že mě strašně olíže. Nechávám jí. Jsem pes a ona je fenka a tak jsem jí přenechal i několik svých hraček.
1. června jsem paničkám připravil velmi horké chvíle. Přestal jsem chodit na zadní tlapky a plakal jsem, protože mě strašně bolel hřbítek. Tak mě starší panička opatrně vzala a znovu odvezla k tomu hodnému panu doktorovi, aby se o mě hezky postaral. Rovnou si mě tam nechal a ještě ten večer odoperoval vyhřezlou plotýnku. Proti očekávání jsem za 3 týdny po operaci sám začal chodit a teď po dvou a půl měsících i krásně běhám a hraju si s ostatními psími kamarády. Paničky o mě říkají, že jsem
"malý pejsek s velkým srdcem".
Podívejte se i do ostatních sekcí. Tam jsou také moji kamarádi, ale ti jsou větší a nemohu si s nimi hrát jako s pejsky. Jej, ti by mi dali. Jsou o mnoho rychlejší než já. Ale to mě nevadí.
Tak už jsem tu konečně zase. Byl jsem překvapený, co všechno se o nás jezevčících píše. A samé zajímavé a hezké věci. Přečtěte si o nás také něco málo, co panička připravila do školy, právě o nás. Hezkou zábavu přeji.
Něco málo o nás jezevčících
Přehled Plemeno: Jezevčík
Mnoho lidí si myslí, že je jezevčík typ psa, který má krátké nohy, krátké chlupy a dlouhé tělo. To je sice částečně pravda, ale nejde dost hluboko. Existují vlastně tři rázy, mezi které patří jezevčík krátkosrstý, drsnosrstý a dlouhosrstý. I když je to poměrně malý pes, plemeno zdá se být samo o sobě hrdé a má silný skus a pěkné zuby. Jezevčíci jsou s pálením nebo žlutí, pokud jsou světlé barvy nebo tmavě hnědí nebo s černým hřbetem a s hnědým bříškem. Můžete vidět i skvrnité a pruhované.
Jezevčík plemeno, které pochází z Německa a má historii, která sahá stovky let zpátky do minulosti. Jeho název pochází z německého slova jezevec, "Dachs", protože pes byl vycvičen k lovu jezevců v norách. Vzhledem k tomu, že bylo potřeba dostávat lovená zvířata ven z nory, bylo vyvinuto plemeno s dlouhým tělem a krátkými nohami. Jezevčík byl také použit k lovu jiných malých zvířat a je velmi houževnaté plemeno.
Temperament
Jezevčík, ačkoli má široce známá jména jako slangový Wiener pes, je velice chytrý a plemeno je známo svou odvahou, jak se dá očekávat, protože to bylo vyšlechtěno k lovu jezevců. Někteří odborníci tvrdí, že osobnost jezevčíka hraničí s nerozvážností, bez jakékoli známky studu za udělanou chybu. Navíc se toto plemeno pohybuje lehce a bez problémů. Může to vypadat, že má trochu kolébavou chůzi.
Obecně platí, že jezevčík má osobnost podobnou teriérovi v tom, že je houževnatý a temperamentní, což jsou společné znaky pro tato plemena. Tento pes miluje norování a bude hlasitě štěkat, ačkoli to je zajímavé poznamenat, že dlouhosrstý jezevčík je klidnější než ostatní. Mějte na paměti, že toto plemeno psa může být podrážděné a někdy je obtížné ho vychovávat. Nicméně, pokud se socializoval mladý a hodný, tak je to mazlíček, ale obvykle nemá rád, když je příliš manipulován.
Velikost a barva
Jsou tři rázy jezevčíků - krátkosrstí, drsnosrstí a dlouhosrstí. Každý z rázů může mít jinou velikost, jako je standardní, trpasličí a králičí. Standardní jezevčíci jsou obvykle 14 až 18 palců v kohoutku a váží asi 20 liber. Jezevčíci trpasličí mají v kohoutku až 14 centimetrů a váží asi devět kilo. Pak králičí jezevčíky uvidíte s kohoutkovou výškou asi 12 centimetrů a o hmotnosti kolem 8 liber.
Barvou jsou jezevčíci pálení nebo žlutí, zatímco dvoubarevné rázy se skládají z tmavě hnědé, černé, šedé nebo dokonce s kaštanově hnědými znaky. Kromě toho, zjistíte, že někteří chovatelé skončí s krásně pruhovaným a skvrnitým typem jezevčíka.
Krmení a požadavky na péči
Zkušení majitelé a chovatelé mohou říct o jezevčících, že mají sklon k rychlému tloustnutí. Tento pes byl vyšlechtěn jako pes pracovní / lovecký. Jezevčík je temperamentní a hravý pes.
Když dojde na jídlo, můžete zkusit čerstvé domácí jídlo podobné tomu, co si připravíte doma pro sebe. Například v oblasti, ze které původně jezevčík pochází, dostávali potraviny, které byly bohaté na živiny jako je vitamin A, takže by bylo dobré se snažit, aby potraviny, které současní jezevčíci dostávali stravu především s tímto vitamínem. Navíc se doporučuje krmení s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem bílkovin od štěněte po dospělé psy. Dlouhosrstý jezevčík vyžaduje pravidelné česání a kartáčování. Zatímco drsnosrstí jezevčíci vyžadují speciální péči při trimování. Pokud drápky nejsou obroušeny při každodenních činnostech, musejí se nechat obrousit veterinárním lékařem či psím kadeřníkem.
Cvičení potřeb
Protože jezevčík má dlouhé tělo, mohla by větší zátěž vést ke zdravotním problémům. Nicméně je toto plemeno poměrně aktivní. Toto plemeno musí být s lidmi, přesto by byl rád alespoň částečně volný. To lze zvládnout pokud máte středně velký oplocený pozemek.
Pokud se snažíte o jakoukoliv činnost, která vyžaduje nadměrnou zátěž, dávejte pozor, aby si pes nepoškodil páteř. Jezevčík má delší výdrž, a proto je to také plemeno, které miluje hrátky v parku. Také je vhodné odradit psa skákat z libovolné výšky vzhledem k možnosti poškození páteře.
Dlouhosrstý trpasličí jezevčík
Popis:
Jezevčík patří do skupiny 4. Po celá desetiletí byl dospělý jezevčík ve třech velikostech (standardní, trpasličí a králičí) se třemi typy kůže (krátkosrstý, drsnosrstý a dlouhosrstý). Existují 9 různých typů různých velikostí a délky chlupů: jezevčík standardní dlouhosrstý, jezevčík standardní krátkosrstý, jezevčík trpasličí drsnosrstý, jezevčík trpasličí krátkosrstý, jezevčík standardní drsnosrstý, jezevčík trpasličí dlouhosrstý, jezevčík králičí drsnosrstý, jezevčík králičí dlouhosrstý a jezevčík králičí krátkosrstý.
Je přátelské neagresivní a vyrovnané povahy. Je to pes s velmi silnou pracovní ochotou a vynikajícím čichem. Má rád společnost lidí a je příjemný v lidských rukách, což je výhodné při rehabilitaci nemocných.
Jezevčík, Dackel
Země původu: Německo
Existuje mnoho teorií i opačných o původu jezevčíka. Předkové některých jezevčíků byly v Asýrii a starověkém Řecku a důkazy o jeho existenci byly nalezeny i v Jižní Americe za vlády Inků. Německo je země původu současného plemeno. Jezevčík je používán k lovu jezevců. Jezevčík byl popisován již v 16. až 19. století, avšak velmi různě: od podoby Bígla a drsnosrstého Basset-Griffina, až k novodobé známé podobě jezevčíka. Jediné, co je společné pro všechny popisy jsou dlouhé šikmé uši a jejich životní role – lov v noře.
S cílem rozvíjet moderní ráz malých jezevčíků, kteří by byli schopni najít kořist a honit ji dokonce uvnitř nory. Nejstarší a nejdéle fungující je Německý klub (Deutsche Teckelklub) sdružující chovatele tohoto plemene, který byl založen již v roce 1888.
Role a značení:
V Evropě, Rusku a USA je jezevčík oblíbené plemeno loveckého psa. In V USA jsou oblíbené zkoušky práce tohoto plemene, v nichž testovaní psi sledují stopu. V Anglii a USA získal jezevčík novou profesi, a to jako rehabilitační pes pro pacienty po těžkých onemocnění, traumatech a v případech postižení. Jezevčíci navštěvují handicapované a terminály pacientů v ústavech a domovech, a pomáhá navrátit sílu těmto lidem, aby chtěli dále žít. Jezevčík je v současnosti především rodinný pes.
Poradenství:
Jezevčík má obrovskou schopnost učit se a je to rychlý student, ale více by se měl učit poslouchat!
|
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com | Nahlásit protiprávní obsah! | ![]() |